Služby
263
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-263,cabin-core-1.0.1,select-theme-ver-3.3,ajax_fade,page_not_loaded,,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

Služby

Preventivní prohlídka

Nic vás nebolí, dásně vám nekrvácí, nemáte zubní kámen.  Gratulujeme! Prosím, přesto nepodceňujte preventivní vyšetření. Pravidelná kontrola často odhalí problém v jeho počátku. Zub je tvořen tvrdou tkání a bolest je často příznakem až pokročilého problému. Součástí vyšetření bývá rentgenový snímek na mezizubní prostory, kde zubní kaz v ústech pouhým okem vidíte, až když se jedná o pokročilý problém.  Nevím jak Vy, ale z vlastní zkušenosti vím, že upozornění na nedostatky, člověka na nějakou dobu malinko namotivuje a je v pravidelné péči o svůj chrup důslednější, v používání mezizubních kartáčků zejména.

Dentální hygiena

Ve své podstatě nejdůležitější léčebný zákrok pro zdraví vašich zubů. Prevence a předcházení problémů je vždy levnější a jednodušší než řešit následky zanedbané péče.  Vyžadujte kompletní vyšetření. Jak poznáte kvalitní dentální hygienistku? Vyčistit je sice základ, ale nestačí, protože za týden jsou obtíže zpět.  Odborník klade důraz zejména na vysvětlení problematiky, ukáže Vám, jak si zuby správně čistit a projde s Vámi praktický nácvik domácí péče. Stejně jako každý nechci, aby mě bolel zub, abych musel neustále investovat do opakovaných oprav. Jak se mám o své zuby starat, když mi nikdo problém nevysvětlí a neupozorní m mě na moje konkrétní nedostatky v čištění? Kde mám rezervy a kde se mi tvoří například zubní kámen? Své pacienty svěřujeme do péče Bc. Lenky Kratochvílové. Její profil najdete na našich stránkách, nebo na déháhygiena.cz

Vstupní vyšetření

První seznámení s námi a prostory zubní ordinace. Cílem setkání je najít společnou cestu k Vaší spokojenosti a zdraví Vaší dutiny ústní. Podrobně se budeme zajímat o Váš celkový zdravotní stav. Některá onemocnění mohou měnit plán ošetření. Detailně vyšetříme Vaše ústa. Součástí prohlídky jsou rentgenové snímky. Bez nich nejsme schopni vyšetřit například mezizubní prostory, nebo zhodnotit zaplnění kořenových kanálků a pozici osmiček. Jednou za 4 roky doporučujeme zhotovit snímek typu ortopantomogram. Na základě těchto informací společně stanovíme léčebný plán a domluvíme se na dalším postupu.

Ošetření kořenových kanálků

Typ ošetření nutný při rozšíření problému do centra zubu, kde je uložena výživa zubu v podobě cév a nervů. Z kosti tyto struktury prochází do zubu kořenovými kanálky až do korunky, kde tvoří jakési klubíčko. Pro záchranu takto postiženého zubu je třeba vnitřní prostor pročistit, mechanicky nástroji a dezinfekčním výplachem. Na závěr se kanálky zaplní až po špičky kořene. Často používáme pro výstuhu zubu bílý sklovláknový čep a následně zub dostavíme. Zub je velmi oslaben, doporučujeme na zub zhotovit například částečnou korunku „onlay“ pro zlepšení odolnosti při žvýkání.

Protetika

Korunky, můstky, onlaye, overlaye, fasety. Nedělejte si hlavu s přesnými názvy. Postup u těchto prací je v základu stejný. Vždy nahrazujeme kus zubu, který chybí, nebo se vám nelíbí, vymazleným kouskem z laboratoře. V ordinaci Vás čekají nejméně dvě návštěvy. Při první se zub připraví a detailně otiskne. Otiskem předáváme štafetu klukům do laborky. (Nebojte, odcházíte s provizoriem. Není dokonalé, ale o to více se těšíte na výsledek). Cílem je krásný zub s co nejlepšími funkčními vlastnostmi. V předním úseku, jsme rádi, když se v laboratoři zastavíte ukázat úsměv. Výběr barvy a zhodnocení přirozených efektů je nejlepším předpokladem pro dokonalý výsledek. Přibližně po 14 dnech následuje druhá návštěva. Sundáme provizorium, očistíme zub a nalepíme chybějící kus. Vše se upraví a zaleští, ať můžete opět zářit pro okolí, které nic nepozná.

Zubní výplň

Ošetření zubů s kazem nebo po úrazu. Vše provádíme bezbolestně, po aplikaci místního znecitlivění. Používáme kvalitní materiály, které jsou nejenom estetické, ale také šetrné pro minimální nutnost odstranit zdravou část zubu. Kvalitní zhotovení vyžaduje dokonale suché prostředí, proto používáme kofferdam. Blánu, která nám zub ochrání před slinami. Výhodou pro vás je, že Vás nedáví voda z chlazení při práci a v ústech nepřekáží savka. Materiál je nutné vrstvit po částech, aby po jeho ztuhnutí nevznikla spára mezi zubem a výplní. Na takto ošetřený zub můžete kousat ihned, jen pozor na přetrvávající anestezii, ať se nepokoušete do tváře, jazyka nebo rtu.

Stomatochirurgie

Extrakce zubu. Velmi často obávaný zákrok u zubního lékaře. Vše si probereme a řekneme Vám, jak konkrétní situace vypadá. Základem je perfektní znecitlivění daného zubu. Sestřička Marcelka Vás ráda při obavách chytne za ruku. Tlaky a nepříjemné zvuky jsou normální, bolest nikoliv. Rádi počkáme, než znecitlivění zabere, nebo dávku přidáme. Tedy není čeho se bát. U chirurgických extrakcí je možné, že dostanete k užívání antibiotika a napíšeme Vám i léky na bolest. Nabízíme i komplikované vybavení zubů moudrosti.

Ošetření dětí

Zbytečně obávaná kapitola zubařů i rodičů. Rádi ošetříme dětské pacienty, zejména pokud o to jejich rodiče stojí. Základem je nestresovat děti předem a nedělat z lékaře strašáka. Nebudeme se na děti zlobit, když si nebudou čistit zoubky dokonale, nestrašte je tedy návštěvou u nás. Bohužel péče o zdraví zoubků Vašeho dítěte je na Vás. Doporučujeme dočišťovat dětem zoubky tak dlouho, než jim zvládnete tento návyk vytvořit. Zákroky jsou často náročnější, po všech stránkách pro obě strany. U neošetřitelných dětí připadá v úvahu tzv. analgosedace a v krajních případech i celková anestezie. Tyto zákroky nabízíme vždy po zhodnocení situace a po dohodě s externími pracovníky.

Ošetření implantáty

Elegantní zákrok pro náhradu chybějícího zubu. Nemusíte si nechat nabrousit sousední zuby a v případě obtíží není potřeba ničit celý můstek. Celkové ošetření od zavedení implantátu, přes fázi hojení než dostanete definitivní korunku, trvá přibližně od 3 měsíců. Zda je pro Vás zákrok možný, posoudí lékař na základě vyšetření. Zákrok je bezbolestný a často šetrnější než extrakce zubu. V některých případech není implantace možná, nebo je nutné nejprve připravit kost. V tomto případě se prodlužuje doba dokončení. Pracujeme s prověřenou kvalitou systému Straumann a levnější alternativou implantátů značky Dentis.