Zelená Ordinace
51145
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-51145,cabin-core-1.0.1,select-theme-ver-3.3,ajax_fade,page_not_loaded,,smooth_scroll,paspartu_enabled,paspartu_on_top_fixed,paspartu_on_bottom_fixed,wpb-js-composer js-comp-ver-6.7.0,vc_responsive
 

Zelená Ordinace

Ekologická stomatologie je model zdravotní péče, který je založen na pochopení, že zdraví lidí je úzce spojeno se zdravým životním prostředím.

Naše ordinace proto přijala opatření a postupy pro lepší ochranu bezprostředního zdravotního stavu pacientů a personálu ordinace.
Věříme totiž, že je naší povinností sloužit své profesi a současné převzít spoluzodpovědnost za životní prostředí, ve kterém žijeme.

SNIŽUJEME MNOŽSTVÍ ODPADU A ZNEČIŠTĚNÍ

Odpad vyhozený do koše jen tak nezmizí. Většina odpadů tak končí na skládkách, přeplněných horách odpadků, které nevidíme, ale které zde budou další stovky, a dokonce i tisíce let, aby se následně budoucí generace s nimi museli nějak vypořádat.

Na skládce se odpadky, které vyhodíme, pomalu rozkládají a mísí se s tím, co vyhodili ostatní. Vytvářejí se tak toxické chemické koktejly, které se mohou dostávat do ovzduší kvůli častým požárům, které na skládkách samovolně vznikají.

Spalování odpadu však také není řešením – cenné druhotné suroviny jsou nenávratně ztraceny. Navíc samotné dopravení odpadu na skládky nebo do spalovny spotřebovává další množství energie, jejíž vytvoření dále zatěžuje životní prostředí.

Současnému stavu jistě nepomáhá rozpolcená vize České republiky, potažmo Evropské Unie, jak s odpady nakládat po zpřísnění výkupu odpadu Čínou. Jediným rozumným a dlouhodobým řešením je tak snižovat množství odpadu a případně jej pečlivě třídit.

V naší ordinaci jsme zavedli tato opatření:

. omezujeme používání plastových jednorázových produktů, zejména zdravotnického materiálu s důrazem na nejvyšší nároky sterility;

. užíváním digitálních technologií pro zobrazování, screening, mapování a marketing snižujeme množství tištěných materiálů pro klienty;

. snižujeme množství odpadu vzniklého z přepravních krabic hromadným nákupem od dodavatelů;

. přepravujeme laboratorní práce ve znovupoužitelných boxech na místo jednorázových papírových obalů;

. snižujeme spotřebu papírových utěrek díky instalaci vysoušečů na toaletách, jenž produkují až o 80 % méně CO2 než jiné osoušeče rukou a až o 81 % méně CO2 než papírové ručníky, viz zde;

. používáním sklenic na vodu a kávu snižujeme množství plastového odpadu;

. a pečlivě recyklujeme běžný kancelářský odpad: plasty a papír.